zápas Bad Copies vs. Pohoda

datum 11.3.2004
Na gymplu předčasně ukončeno utkání

Toto utkání začalo ve velmi rychlém tempu. Motivace a agresivita byly vidět na obou stranách. V 1. části hry se lépe dařil domácím hráčům přechod do útoku a následné vedení po 1. čtvrtině 20 : 15 mluvilo za vše.

Druhé dějství pokračovalo v tempu toho prvního, ale už naznačovalo hráčskou vyzrálost hostů, kteří své akce zakončovali z lépe připravených pozic. I přesto absolutorium zasluhuje Mejstřa, který eliminoval hostujícího Řádka a nepustil ho prakticky k ničemu.

Za zmínku stojí 4.min. 2.části, kdy za stavu 25:23 se hostující Hlavatý zmocnil míče na půlící čáře.V cestě do koše mu stál Růža, jenž se snažil Hlavatého zastavit v mezích pravidel a při následném a odpískaném průrazu se začaly dít věci. Hráči BK Pohoda obklopili rozhodčího Šindeláře a tvrdili, že se vlastně nic proti pravidlům nestalo. Za následné zakopnutí míče Hlavatým, byla udělena první TCH. Hlavatý však nechápal za co mu byla udělena a rozhodčího Šindeláře strčil oběma rukama. To však pan Šindelář přešel jen s upomínkou: jestli se to bude ještě opakovat bude ukončeno utkání předčasně. Po krátké prodlevě se mohlo pokračovat ve velmi kvalitním utkání MOPu.

Poločasový výsledek 26:26 předurčoval, že to bude stále kvalitní utkání z obou stran. Bohužel vstup Copiesáků do druhé půli byl žalostný. 0:13 po 4 min.hry bylo dost varující pro domácí, že takhle to dál nejde. Domácí se mírně vzchopili, ale hosté kontrovali hru svým dobře organizovaným útokem.V té době vše nasvědčovalo k výhře hostů, jenže to nikdo netušil co se bude dít!!!

Za stavu 34:46 v 10.min. 3.čtvrtiny se hostující hráč Hlavatý řítil do rychlého protiútoku. Současně s ním (vedle něho) běžel Růža, ten při snaze se dostat před Hlavatého byl výrazně loktem a předloktím sestřelen k zemi.Útočný faul (loktem) byl odpískán. To však hráč Hlavatý neunesl, po několika nevybíravých slovech se rozběhl na rozhodčího Šindeláře a strčením na zeď si vykoledoval DCH. Posléze hráči Pohody obklopili rozhodčí a jejich protesty (dost přehnané!!!) byly ohodnoceny takto:

TCH Řádek nesportovní chování

DCH Řádek urážka rozhodč

DCH Voltner slovní inzultace

+ už zmiňovaný Hlavatý inzultace (strčení) rozhodčího

Co dodat : Utkání bylo ukončeno za stavu 34 : 46 pro hosty a všichni hříšníci byli odměněni disciplinárním řízením. Výsledek utkání se bude ještě projednávat.

Lubin

Můj názor (Růža): je, že s kvalitou soutěže roste kvalita rozhodčích. Basketbal byla vždy hra inteligentů, a proto si myslím, že výlevy některých hráčů MOPu (nejen BK Pohoda) jsou naprosto hloupé, smutné a ukazují na slabost těchto jedinců, kteří pak poškozují smysl této soutěže. Každý děláme chyby jak hráči, tak i rozhodčí. Sám jsem trenér (mládeže), rozhodčí (kraje) a hráč (MOPu) a vím jak je basketbal impulsivní a spontální hra, i přesto si nedovedu vysvětlit chování hráče, jenž v afektu napadne rozhodčího s úmyslem ublížit.

Myslím si, že by nebylo od věci se nad touto problematikou pozastavit a vyjádřit se na našem chatu!!!

Mé vlastní hodnocení rozhodčích : Šindelář 2, Macela Martin 3. (stupnice 1-4 jako na vysoké škole)!!